top of page

Напрями діяльності:

Головні цілі напрямків діяльності - посилити вплив науково-медичної та соціальної сфер в роботі, яка пов'язана з превенцією багатофакторних захворювань, які призводять до передчасного старіння, за допомогою не тільки обміну знаннями, а й участі громадськості.
 

По мірі збільшення тривалості життя в усьому світі вік-асоційовані захворювання стають серйозною проблемою для суспільств у всьому світі. Важливим залишається розуміння біологічних механізмів, що лежать в основі процесу старіння, що є інструментом для розробки ефективних втручань, які спрямовані на профілактику та лікування вікових станів.

Науково-клінічні напрямки діяльності:

  I.    Мультифакторна превенція захворювань в різні вікові періоди

Досягнення цивілізації породили багатофакторність проблем сучасної людини, серед яких:


    Змінений образ і характер життя;


•    Нервово-психічні перевантаження;


•    Зниження енерговитрат, монотонний раціон з втратою його різноманітності, «стереотипність» харчування;


•    Зниження імунітету;


•    Відсутність ефекту від препаратів, які раніше використовувалися (наприклад, антибіотики);


•    Збільшення кількості:
 - лікарських засобів, що використовуються та їх побічних явищ;
- захворювань обміну речовин (ожиріння, цукровий діабет) та інших - артеріальна гіпертонія, ішемічна хвороба серця та інші захворювання серця і судин, злоякісні новоутворення);
- хвороб, що викликані  погіршенням екології;


•    Наявність в однієї людини більш 2 патологічних станів;
 

І багато іншого…..


Саме цим питанням будуть присвячені наші проблемні дискусії, з огляду на те, що, не є таємницією, що з віком відбувається збільшення кількості захворювань і у сьогоднішньої сучасної людини ми змушені зустрічатися з «кумулятивним» ефектом накопичення хвороб, які стали наслідками XX і початку XXI ст.

 


Мультифакторністю обумовлено всі пошкодження внаслідок ендогенних змін, які відбуваються в кожному з вікових періодів (роки старіння); ушкодження, які викликано зовнішніми факторами і пошкодження внаслідок власне хвороб літніх людей.

 


До того ж світ зіткнувся з пандемією COVID-19,         у фокусі наслідків та ускладнень якої є Людина, яка страждає більше ніж 2-3 метаболічно-асоційованими захворюваннями та літні пацієнти.

 


У цьому контексті нам би хотілося обговорити питання профілактики можливих змін - на фізичному і ментальному рівні, які є результатом введення адаптивного карантину в різних вікових групах. Для літніх людей, згідно понять існуючих в геріатрії - frailty (стареча астенія) і resilience (вікова життєздатність) це особливо актуально, тому що можливість реалізувати resilience - це чотири складових: молекулярна, фізична, психологічна та когнітивна. Все не втрачається одночасно, щось обов'язково залишається. Тому важливим в умовах пандемії COVID-19 прагнути не тільки компенсувати дефіцит, а й навчитися використовувати життєздатність, що залишилася.

 II.    Біогеронтологія, біоінженерія, інноваційні технології

Біогеронтологія - перспективний напрямок в медицині, який включає вивчення біомаркерів і епігенетики як критично важливі компоненти процесів старіння. З огляду на оборотність епігенетичних змін, епігенетичні репрограммування розглядають як потенційний підхід до лікування вікових змін.


Ми плануємо розглянути, як різні типи епігенетичних механізмів беруть участь в процесі старіння. Крім того, цікавим є можливість оцінки різних втручань, які модулює епігенетика і тим самим сприяюти здоров'ю і тривалості життя.


Геротехнологіі - розробка інноваційних технологій і середовища для незалежного життя і соціальної участі літніх людей для здоров'я, комфорту і безпеки.


Все це повинно нас наблизити до розуміння Precision medicine (точна медицина) - напрямку, в якому основна увага приділяється визначенню того, які підходи будуть ефективними для кожного пацієнта, виходячи з генетичних факторів, факторів навколишнього середовища і способу життя.

I.    Мультифакторна превенція захворювань в різні вікові періоди

III.    Мультидисціплінарний напрямок

Об'єднує не тільки лікарів, а й фахівців у соціальній та психоаналітичної, поведінкової сферах, які працюють над проблемами міжособистісних взаємовідносин в різних вікових групах. Такі тематики, як розвиток особистості протягом усього життя, участь у суспільстві, соціальна інтеграція і самотність, дохід і добробут, функціональне здоров'я і догляд і.т.п. Все це приклади того роду питань, на яких будуть зосереджені дискусії учасників заходів.


Іншими словами, цей напрямок об'єднає соціологів, психологів, науковців в галузі суспільної охорони здоров'я, соціальних політиків, вчених-гуманітаріїв, соціальних працівників, і це лише деякі з них. Цей напрямок ми плануємо розвивати в тісній співпраці з міжнародними експертами.

II.    Біогеронтологія, біоінженерія, інноваційні технології
III.   Мультидисціплінарний напрямок
bottom of page